Przeskocz do treści

Nabór na stanowisko: główna księgowa/księgowy

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi
ogłasza nabór na stanowisko: główna księgowa/księgowy.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 25 stycznia 2021 r.
Miejsce wykonywania pracy: Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi.

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w listopadzie 2021 r. w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosi ponad 6%.
Opis stanowiska:
• odpowiedzialność za politykę rachunkowości, plan kont oraz procedury księgowo-podatkowe,
• prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującą ustawą o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego,
• prowadzenie bieżących rozliczeń z kontrahentami,
• przygotowanie deklaracji PIT, CIT
• zamknięcie roku księgowego i przygotowanie pełnego sprawozdania finansowego,
• sporządzanie finansowego planu gospodarczego oraz sporządzanie okresowych analiz ich wykonania,
• naliczanie wynagrodzeń,
• sporządzanie deklaracji ZUS,
• współpraca z instytucjami zewnętrznymi, urzędem miasta, audytorami, sądami, komornikiem, organami podatkowymi i bankami,
• nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów,
• sprawozdawczość GUS w zakresie finansów
• obsługa programu Płatnik
• znajomość obsługi programu PROGMAN
Wymagania:
• wykształcenie wyższe ekonomiczne, minimum 3-letni staż pracy na stanowisku księgowej/księgowego,
• bardzo dobra znajomość obsługi komputera,
• umiejętność dobrej organizacji pracy samodzielnej i w zespole,
• komunikatywność oraz wysoka kultura osobista,
• biegła znajomość zagadnień finansowo-księgowych,
• znajomość ustawy o finansach publicznych,
• niekaralność.

Oferujemy:

• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
• wymiar czasu pracy do uzgodnienia ( ½ etatu – pełny etat),
• 3-miesięczny okres próbny, po którym możliwe będzie podpisanie umowy na czas nieokreślony,
• pracę w zmotywowanym, dynamicznym zespole ludzi.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego do 25.01.2021 r. na adres dyrekcja@bibliotekarumia.pl.
W przesłanych dokumentach prosimy o umieszczenie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (Dz.U. 2018 poz. 1000, Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych).
Dół formularza