Przeskocz do treści

Ogłoszenia

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi
ogłasza nabór na stanowisko: bibliotekarz.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 grudnia 2018 r.
Miejsce wykonywania pracy: Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi.

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w listopadzie 2018 r. w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosi ponad 6%.

Opis stanowiska:
• obsługa użytkowników biblioteki w zakresie udostępniania zbiorów, informowania o nich oraz udostępniania zbiorów elektronicznych dostępnych w Internecie,
• prowadzenie dokumentacji bibliotecznej,
• przygotowywanie i organizowanie wydarzeń promujących kulturę literacką oraz aktywizujących społeczność lokalną,
• współpraca z rumskimi instytucjami kultury i edukacji,
• współtworzenie dobrej atmosfery w pracy.

Wymagania:
• wykształcenie wyższe humanistyczne, mile widziane bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, filologia polska, pedagogika lub pokrewne,
• ogólna wiedza z zakresu literatury polskiej i światowej,
• znajomość rynku wydawniczego oraz źródeł informacji o książce i literaturze,
• bardzo dobra znajomość obsługi komputera,
• umiejętność pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi,
• zdolności animacyjne,
• umiejętność dobrej organizacji pracy samodzielnej i w zespole,
• dyspozycyjność, komunikatywność oraz wysoka kultura osobista,
• kreatywność i dynamika w działaniu,
• znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

Oferujemy:
• ciekawą pracę w sieci bibliotecznej Biblioteki Rumia,
• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
• zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy – pełny etat,
• 3-miesięczny okres próbny, po którym możliwe będzie podpisanie umowy na 12 miesięcy, a następnie umowy na czas nieokreślony,
• pracę w zmotywowanym, dynamicznym zespole ludzi.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego do 31.12.2018 na adres dyrekcja@bibliotekarumia.pl.

W przesłanych dokumentach prosimy o umieszczenie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (Dz.U. 2018 poz. 1000, Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych).